Podsumowanie akcji „Alkohol i narkotyki”

Podczas minionego weekendu płoccy policjanci prowadzili ogólnopolskie działania „Alkohol i narkotyki”. Na drogach powiatu płockiego oraz ulicach miasta funkcjonariusze  zatrzymali zarówno kierowców nietrzeźwych jak i pod działaniem innych środków odurzających.

Płoccy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w piątek i sobotę oraz w nocy z soboty na niedzielę, prowadzili działania „Alkohol i narkotyki”. Celem działań było zadbanie o bezpieczeństwo na drogach poprzez eliminowanie z ruchu kierowców pod działaniem alkoholu lub innych środków odurzających. Podczas przeprowadzonych działań funkcjonariusze zwracali uwagę na wykroczenia będące głównymi przyczynami wypadków drogowych oraz prowadzili kontrole pojazdów i kierowców.

– W wyniku prowadzonych działań na ulicach naszego miasta i powiatu zostało i zatrzymanych 5 nietrzeźwych kierowców, jeden kierowca w stanie po spożyciu alkoholu oraz jeden kierowca, u którego policjanci podejrzewali, że jest pod działaniem innych środków odurzających, kierowca został przewieziony do szpitala gdzie została mu pobrana krew do badań – poinformował nas Krzysztof Piasek rzecznik płockiej Policji.

Fot. Policja Płock