Pozostał niedosyt

Orlen Wisła postawiła mocny opór faworyzowanej ekipie SG Flensburg-Handwitt w meczu otwierającym dziewiątą kolejkę Ligi Mistrzów sezonu 2015/2016. Niestety, nie zdołała we Flens-Arenie wywalczyć przynajmniej jednego punktu.

 

W sezonie 2014/2015 trener Ljubomir Vranjes nie miał wielu powodów do zadowolenia. Dlatego przed startem kolejnych rozgrywek Zespół z Flensburga został solidnie wzmocniony, czego efekty są aż nadto widoczne zarówno w Bundeslidze jak i w Lidze Mistrzów. Wprawdzie w najbardziej prestiżowych rozgrywkach klubowych Starego Kontynentu niemiecka ekipa zajmuje „dopiero” trzecie miejsce w grupie A, jednak może być już pewna awansu do dalszej fazy rozgrywek.

Wynik meczu otworzył Tiago Rocha, który powoli wraca do formy z pierwszej części sezonu. We Flensburgu kilka razy pokazał się z jak najlepszej strony, pięciokrotnie wpisując się na listę strzelców. Jego rola nie ograniczała się jednak wyłącznie do zdobywania bramek. Na indywidualnych zdobyczach bramkowych nie skupiał się również Dmitrij Zhytnikov, jak zwykle będący mózgiem płockiego zespołu.

Niestety, w ekipie nafciarzy zabrakło strzelca wyborowego. Takiego, jakim dla Flenbsburga był Rasmus Lauge Schmidt, który bombardował płocką bramkę z nieprawdopodobną wręcz skutecznością. Ostatnie słowo należało jednak do Holgera Glandorfa. To on ustalił wynik meczu po tym, jak Michał Daszek zdobył kontaktowego gola i dał nafciarzom nadzieję na remis.

Niesamowity wysiłek włożony przez nafciarzy w mecz przeciwko Flensburgowi pozornie poszedł na marne, bo punkty zostały we Flens-Arenie. Można jednak mieć nadzieję, że doświadczenia wyniesione z dwumeczu z „Wikingami” procentować będą w kolejnych meczach. Zarówno Ligi Mistrzów, jak i PGNiG Superligi oraz Pucharu Polski.

 

SG Flensburg-Handewitt – Orlen Wisła Płock 27:25 (13:11)

SG Flensburg: Andersson – Djordjić 1, Eggert 2, Glandorf 2, Karlsson, Kozina, Mahe, Mogensen 1, Nicolaisen, Radivojević, Schmid 11, Svan 4, Toft Hansen 4, Wanne 2.

Orlen Wisła: Corrales, Wichary – Daszek 1, Ghionea 2, Konitz 1, Kwiatkowski, Montoro 4, Nikcević 3, Piechowski 1, Pusica, Racotea 3, Rocha 5, Tarabochia 1, Żytnikow 4.