Sentymentalna podróż z Julią. Do wygrania dwa bilety

Obok własnych utworów, wykonuje też piosenki Bułata Okudżawy, Żanny Biczewskiej, Anny German i Czesława Niemena. 27 listopada wystąpi w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki. Zaśpiewa między innymi takie przeboje jak: „Garigari maja zwezda” czy „Oczy czarne”.

Koncert Julii Vikman odbędzie się w piątek 27 listopada o godzinie 19. Mamy dla Was dwa bilety na jej występ. Aby je otrzymać, wystarczy odpowiedzieć na pytanie: Jak nazywa się zespół Julii Vikman?  Odpowiedzi wysyłajcie na e-maila: konkurs@dziennikplocki.pl. Na Wasze odpowiedzi czekamy do 26 listopada, do godziny 20. Wygrywa druga i szósta osoba, która nadeśle prawidłową odpowiedź.

Artystka urodziła się w – Kurganskoj oblasti – na północy Rosji. Rodzice byli zaangażowani w działania teatralne oraz muzyczne przez co zainteresowanie muzyką rosyjską artystka wyniosła z domu. Babcia Julii była Polką, dziadek zaś Szwedem. Poznali się i założyli rodzinę na Syberii, gdzie zostali zesłani za czasów carskiej Rosji.

Ojciec Julii – zasłużony artysta Paweł Vikman, był dyrektorem Teatru Opery i Baletu w Kiszyniowie, znał Bułata Okudżawę osobiście, wyznaczał Bułatowi trasy koncertowe w Rosji i Mołdawii. Julia uczyła się w Akademii Muzycznej w Pietrozavodsku w klasie fortepianowej oraz sama nauczała muzyki. Artystka pasjonuje się w muzyce pop, jazz, folk, rock i fantasy.

Po przeprowadzeniu się do Polski Julia rozpoczęła karierę solową i założyła swój zespół – Julia Vikman Band. Owocem zainteresowania muzyką rosyjską jest projekt „Ballady i Romanse Rosyjskie” oraz wydane płyty: „Podmoskiewskie wieczory”, „Bielyje Rozy”, „Ballady i Romanse Rosyjskie”. Płyty kultowe wśród znawców twórczości Bułata Okudżawy i Anny German. Z tym projektem koncertuje w Polsce, Francji i Niemczech. Występuje na jednej scenie z Marylą Rodowicz, Budką Suflera, Ryszardem Rynkowskim, Chórem Aleksandrowa i Moscow City Ballet. Popularny utwór „To ostatnia niedziela” po raz pierwszy został wykonany w dwóch językach właśnie na albumie artystki – po polsku, przez Józefa Masternaka i rosyjsku – w wykonaniu Julii Vikman.

„The Autumn Dreams”, to pierwszy krążek z materiałem autorskim piosenkarki, którego styl sama określa jako „fantasy” połączenie elementów folku, jazzu i progresywnego rocka.

Płocki koncert rozpocznie się o godzinie 19 w sali widowiskowej POKiS, przy ul. Tumskiej 9A. Będzie to pierwszy występ Julii Vikman w naszym mieście. Bilety, w cenie 25 złotych, są jeszcze dostępne w Bileterii POKiS.

LR.

Fot. juliavikman.com