Warsztaty dla przedsiębiorczych

We wtorek 1 grudnia w płockim Hotelu Best Western Petropol odbędą się warsztaty dla przedsiębiorców poświęcone zmianom w nowej perspektywie unijnej i przygotowaniom firm do konkursów unijnych.

 

Podczas tegorocznej edycji Akademii Przedsiębiorcy będzie można zapoznać się również z przykładami firm, które swoją działalność rozwinęły dzięki unijnym dotacjom. Renomowane firmy doradcze, które poprowadzą warsztaty w Płocku, postarają się wytłumaczyć, w jaki sposób przejść unijne procedury i uzyskać finansowanie ze środków Unii Europejskiej.

– Nowa perspektywa finansowa UE 2014-2020 daje wiele możliwości przedsiębiorcom. Różni się jednak w wielu elementach od poprzedniego rozdania. Zmienia się nie tylko ilość pieniędzy przeznaczanych na konkretne sektory, ale i sposób ich wydatkowania – przekonują twórcy Akademii Przedsiębiorcy. – Niebawem poznamy więcej szczegółów dotyczących zasad dystrybucji dotacji z Regionalnych Programów Operacyjnych.

Uczestnicy płockiego spotkania dowiedzą się, które branże mogą liczyć na unijne wsparcie, jakie zmiany zaszły w zasadach przyznawania finansowania w nowej perspektywie 2014-2020 oraz jak się do nich przygotować. Dowiedzą się też, jak przygotować wniosek, by został wysoko oceniony i kto może w tym pomóc. Przekonają się, czym są inteligentne specjalizacje, jakie branże zostały do nich zaliczone i jakie są szanse firm spoza tego obszaru na pozyskanie dotacji.

– W nowej perspektywie unijnej przeznaczono 17 mld euro na rozwój przedsiębiorczości. To wielka szansa dla małych i średnich przedsiębiorstw – mówi Dawid Galus, menedżer ds. integracji europejskiej w Banku Zachodnim WBK. – Akademia Przedsiębiorcy ma wesprzeć firmy w pozyskiwaniu tych środków. Planujemy dotrzeć zwłaszcza do tych przedsiębiorców, którzy nie korzystali z dotacji unijnych w poprzedniej perspektywie, np. z powodu skomplikowanych procedur aplikacyjnych, i przedstawić im tematykę unijną w przystępnej formie.

Jednym z patronów medialnych Akademii Przedsiębiorcy w Płocku jest Dziennik Płocki.