Światła na przejściach

Na Wyszogrodzkiej w pobliżu ulicy Wiatraki oraz na Dobrzykowskiej w rejonie skrzyżowania z Tokarską pojawiła się nowa sygnalizacja świetlna na przejściach dla pieszych. Ma ona ułatwić życie niechronionych użytkowników dróg, nie będąc przy tym uciążliwa dla kierowców.

 

Akomodacyjna sygnalizacja świetlna wyposażona została w video-detektory dla pojazdów  oraz w sensorowe przyciski dla pieszych. Osoby chcące przejść przez jezdnię będą musiały nacisnąć guzik ulokowany na słupku sygnalizatora, pozwalający uruchomić zielone światło dla pieszych, a czerwone dla pojazdów.

Dzięki nowym światłom poprawione zostanie bezpieczeństwo pieszych, a oczekiwanie na możliwość przejścia przez jezdnię ulegnie istotnemu skróceniu. Nie ulegnie przy tym zmianie płynność ruchu samochodowego. Nowa sygnalizacja na Wyszogrodzkiej została uruchomiona we wtorek, 24 listopada we wczesnych godzinach porannych. Światła na Dobrzykowskiej są już zamontowane i sprawdzone, ale uruchomione zostaną po zamontowaniu układu pomiarowo-rozliczeniowego.

Montaż sygnalizacji świetlnej na obu przejściach kosztował 158,1 tysiąca złotych. Za realizację inwestycji odpowiedzialny był Miejski Zarząd Dróg.