Lars Walther zrezygnował z prowadzenia Orlen Wisły

Lars Walther podczas konferencji prasowej

SPR Wisła Płock poinformowała, że z dniem 28 marca 2013 roku Lars Walther przestaje być trenerem pierwszego zespołu Orlen Wisły Płock. Duńczyk podał się do dymisji, a Zarząd klubu postanowił ją przyjąć i rozwiązał obowiązujący kontrakt za porozumieniem stron.

Do końca sezonu pierwszym trenerem będzie Krzysztof Kisiel, dotychczasowy asystent Larsa Walthera. Duńczyk był trenerem Nafciarzy od 1 lipca 2010 roku, zastępując po nieudanym sezonie Thomasa Sivertssona. W pierwszym roku pracy (2010/2011) Walther zdobył z Nafciarzami złoty medal, pokonując niespodziewanie w finale play-off Vive Targi Kielce 3:1.

– Po analizie tego, co działo się ostatnio w naszym klubie podjąłem decyzję o rozstaniu się z trenerem Larsem Waltherem za porozumieniem stron. Była to najtrudniejsza decyzja podejmowana przeze mnie, odkąd zostałem prezesem SPR Wisła – powiedział prezes SPR Wisła Płock Andrzej Miszczyński podczas konferencji prasowej.

– W związku ze złymi wynikami, jakie nasz zespół osiągał w ostatnich pięciu tygodniach, zdecydowałem się na zrezygnowanie z pełnionej przeze mnie funkcji trenera. Zdaję sobie sprawę z tego, że klubowy budżet w bardzo dużym stopniu zależny jest od osiąganych wyników, dlatego postanowiłem, że nie będę go już dłużej obciążał. Odchodzę właśnie teraz, bo uważam, że zespół zaczął w końcu grać lepiej niż na początku tej części sezonu i wydaje mi się, że ten sezon wciąż można jeszcze uratować. Jestem przekonany, że Krzysztof Kisiel doskonale poradzi sobie z prowadzeniem zespołu – powiedział Lars Walther.