Filmy na jesienne wieczory

„Triszna. Pragnienie Miłości”, „Proszę słonia”, „Kochankowie księżyca” oraz „Dreszcze” to cztery propozycje filmowe przygotowane na najbliższy tydzień, przez najmniejsze i najtańsze kino w Płocku, czyli Kino za Rogiem, które mieści się w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki.

Już we wtorek, 3 listopada miłośnicy dobrego filmu będą mogli obejrzeć obraz zatytułowany „Triszna. Pragnienie miłości”, znakomitego brytyjskiego reżysera Michaela Winterbottoma. Jest to historia fascynacji, miłości i zbrodni, współczesne „love story” umiejscowione w bajkowej scenerii Indii.

W najbliższą sobotę, 7 listopada Kino z Rogiem proponuje premierę pod tytułem „Proszę słonia” w reżyserii Witolda Giersza. Świetna animacja, która powstała 40 lat temu jako adaptacja książki Ludwika Jerzego Kerna. Film opowiada o zabawnych perypetiach chłopca o imieniu Pinio i porcelanowego słonia Dominika, który pewnego dnia bardzo urósł. Dominik staje się najlepszym przyjacielem Pinia i pomaga chłopcu w przełamaniu jego nieśmiałości, jednak rozmiary słonia z czasem zaczynają stanowić problem…

Dzięki rekonstrukcji cyfrowej, obraz odzyskał żywe kolory i na nowo rozbrzmiał czystym dźwiękiem muzyki, której autorem jest Waldemar Kazanecki – twórca muzyki do takich filmów jak: „Noce i dnie”, „Brunet wieczorową porą” i „Hydrozagadki”.

Również w sobotę, ale o godz. 17-„Kochankowie z księżyca”. Śliczna, czysta, podszyta inteligentnym dowcipem opowieść o sile miłości, która naprawia świat – z rewelacyjną dwójką młodziutkich aktorów w głównych rolach i plejadą gwiazd w drugim planie. Film w reżyserii Wes Andersona, który ostatnio oczarował publiczność „Grand Budapest Hotel”.

Na zakończenie sobotniego wieczoru, 7 listopada o godzinie 19.15 dla miłośników X muzy Kino za Rogiem przygotowało dobre polskie kino. Film Wojciecha Marczewskiego stanowiący przenikliwe studium metod indoktrynacji i łamania charakterów. „Dreszcze”, ze świetną rolą Teresy Marczewskiej. To mocno autobiograficzna opowieść o fałszywej inicjacji i uwodzicielskiej sile ideologii, nagrodzona m.in. Srebrnym Niedźwiedziem w Berlinie. To jeden z najważniejszych i najciekawszych filmów o epoce stalinowskiej, „pułkownik” stanu wojennego. Film również przeszedł przez ręce magików o cyfrowej rekonstrukcji.

Wstęp na każdy seans kosztuje jedynie 5 zł. A jesienny wieczór może upłynąć w ciepłym klimacie…dobrego filmu.

LR.

Fot. youtube.com, akademiafilmupolskiego.pl, materiały prasowe dystrybutora