Loczek w Szczecinie. Do końca sezonu

image_pdfimage_print

Adam Morawski został wypożyczony do szczecińskiej Pogoni. Jej barw bronił będzie do zakończenia sezonu 2015/2016.

– Dwa i pół roku gry w Orlen Wiśle to czas, który pozwolił mi istotnie podnieść moje umiejętności. Chciałbym jednak częściej udowadniać to na boisku. W obecnej sytuacji wypożyczenie jest dla mnie najlepszym rozwiązaniem – nie ukrywa Adam Morawski, który najbliższe miesiące spędzi w Pogoni Szczecin. – Dziękuję klubowi za stworzenie mi takiej możliwości. Pogoń to solidna drużyna z ambicjami, która potrafi postawić się każdemu rywalowi, co udowodniła chociażby remisując z Vive Tauronem Kielce. Mam nadzieję, że w Szczecinie dalej będę się rozwijał.

Popularny „Loczek” w Orlen Wiśle wystąpił w 45 meczach. Grał w PGNiG Superlidze, Lidze Mistrzów i w spotkaniach towarzyskich. W barwach klubu ze Szczecina będzie mógł zadebiutować już w najbliższej kolejce ligowej. A 28 października pojawi się wraz z Portowcami w Płocku.

– Rozmawiając z trenerem Manolo Cadenasem i z samym Adamem uznaliśmy, że to najkorzystniejsze rozwiązanie dla naszego młodego bramkarza – mówi prezes SPR Wisła Artur Zieliński. – Na tym etapie kariery potrzeba mu przede wszystkim jak najwięcej regularnej gry. Pierwszymi wyborami trenera są w tym sezonie Marcin Wichary i Rodrigo Corrales. Wypożyczenie do Pogoni powinno wprowadzić Adama w rytm meczowy, ale i pozwoli brać odpowiedzialność za końcowy wynik jego zespołu. A w czerwcu Loczek wróci do nas jako dojrzalszy bramkarz.