Polska na 7. miejscu w Drużynowych Mistrzostwach Świata w tenisie na wózkach

Reprezentacja Polski w tenisie na wózkach z dwoma płocczanami w składzie nie dała żadnych szans Austriakom w ostatnim pojedynku na mistrzostwach świata. Zwycięstwo dało im wysokie 7. miejsce.

Polub Dziennik Płocki – Jesteśmy również na Facebooku!

Po grupowym zwycięstwie nad Tajlandią (2:1) i porażce z Francją (0:3) reprezentanci Polski zmierzyli się z zawodnikami Austrii w pojedynku, którego stawką było 7. miejsce Drużynowych Mistrzostw Świata w tenisie na wózkach rozgrywanych w Antalyi w Turcji.

W pierwszym pojedynku gry singlowej zmierzyli się płocczanin Piotr Jaroszewski i Thomas Mosier. Choć pierwszy set należał do reprezentanta Austrii (5:7), dwa kolejne to koncertowa gra naszego zawodnika (6:2; 6:1). W drugim pojedynku zmierzyli się Tadeusz Kruszelnicki i Martin Legner. Nasz reprezentant przegrał pierwszego seta (3:6), aby po chwili pewnie zwyciężyć w drugim (6:1) i na koniec stoczyć zaciętą walkę o zwycięstwo w trzecim (7:6; tie break 10:8).

Przy stanie rywalizacji 2:0 dla reprezentacji Polski na korty wkroczyli debliści – płocczanin Kamil Fabisiak wraz z Albinem Batyckim walczyli z Thomasem Flaxem i Josefem Rieglerem. Pierwszy set to zwycięstwo 7:6 (tie break 8:3) naszych reprezentantów. W drugim lepsi okazali się Austriacy (5:7), lecz ostatecznie to reprezentanci Polski okazali się zwycięzcami pojedynku pewnie ogrywając przeciwników w ostatnim super tie-breaku (10:5).

Po zaciętych, trwających blisko osiem godzin pojedynkach, Polska pokonała Austrię 3:0 i zajęła ostatecznie 7 miejsce wśród rywalizujących 52 zespołów z 28 krajów.

Mistrzem Świata została reprezentacja Francji, której wyższość w finale musiała uznać drużyna Holandii (2:0). Trzecią ekipą zakończonych Mistrzostw Świata została reprezentacja Szwecji.

W kategorii kobiet tytuł Mistrza Świata wywalczyły zawodniczki Holandii, zaś w kategorii juniorów zwyciężyli reprezentanci Wielkiej Brytanii. W kategorii Quad pierwsze miejsce zajęła drużyna USA.