Toromanović i Ilyés odchodzą z Wisły!

image_pdfimage_print

Już wiemy, że w przyszłym sezonie w barwach płockiej Wisły nie zobaczymy trzech zawodników. Pierwszy to Michał Zołoteńko, który zakończył sportową karierę. Kolejnymi są Węgier, Ferenc Ilyés i Bośniak, Muhamed Toromanović. Obaj trafią do Węgierskiej drużyny Pick Szeged.

Polub Dziennik Płocki – Jesteśmy również na Facebooku!

Obrotowemu Orlen Wisły kończy się kontrakt z nafciarzami i umowa nie zostanie przedłużona na kolejne lata, natomiast Ilyés nie pasuje do koncepcji nowego trenera Manolo Cadenasa, dlatego klub postanowił skorzystać z oferty drużyny z Węgier i sprzedać płockiego rozgrywającego. To może oznaczać, że w kasie klubowej znajdą się pieniądze na wykup zawodników z innych klubów, a nie tylko ściąganie piłkarzy z kartą na ręku.

Muhamed Toromanović przyszedł do Płocka przed sezonem 2011/12 z Duńskiego KIF Kolding. Dwudziestosiedmioletni obrotowy w swoim pierwszym sezonie zdobył 124 bramki w 44 meczach. Zaliczył również 62 minuty na ławce kar, oraz otrzymał 10 żółtych i 8 czerwonych kartek. W sezonie 2012/13 popularny „Tore” zagrał w 42 spotkaniach, w których 113 razy trafiał do siatki rywali. Przesiedział również 66 minut na ławce kar, obejrzał 19 żółtych i jedną czerwoną kartkę.

Ferenc Ilyés do Wisły trafił przed sezonem 2012/13 z Węgierskiego Veszprem. Lewo rozgrywający w drużynie Orlen Wisły zaliczył 43 występy, w których zdobył 49 goli. Na ławce kar przesiedział 46 minut. Do tego obejrzał 13 żółtych i jedną czerwoną kartkę.