Wisła pokonała Wigry. Płocczanie nadal liderem

Piłkarze nożni Wisły Płock pokonali w sobotnim spotkaniu Wigry Suwałki 1:0. Bramkę dającą trzy punkty płocczanom strzelił w 6. minucie spotkania Janusz Dziedzic.

W sobotnie popołudnie kibice nie byli świadkami porywającego widowiska. Obydwa zespoły nie zachwyciły swoją grą, choć minimalnie lepsi okazali się gospodarze. Już w szóstej minucie po zamieszaniu przed polem karnym do piłki dopadł Filip Burkhardt. Jego mocne uderzenie powędrowało w ręce bramkarza, jednak ten nie był w stanie utrzymać piłki. W tej sytuacji świetnie odnalazł się Janusz Dziedzic, który przejął wypuszczoną przez golkipera piłkę, minął go, po czym umieścił piłkę w bramce. To właściwie tyle jeśli chodzi o napór gospodarzy. Wisła nie wiedzieć czemu nastawiła się na granie z kontrataków, z których niezbyt wiele wynikało.

W drugiej połowie zmieniło się niewiele. Na pierwszą i właściwie jedyną dobrą akcję gospodarzy kibice musieli czekać aż do 65. minuty, bo to właśnie wtedy Marcin Krzywicki trafił w słupek. Ostatecznie Wisła pokonała Wigry 1:0.

Wisła Płock – Wigry Suwałki 1:0 (1:0)

Bramka: 1:0 Janusz Dziedzic (6.)

Wisła: Szczepankiewicz – Nadolski, Sielewski, Radić, Mysona – Burkhardt, Góralski – Janus, Dziedzic (63. Krzywicki), Grudzień (77. Hiszpański) – Sekulski (70. Adamczyk)
Wigry:Salik – Wenger, Atanacković, Słowicki (71. Makaradze), Widejko – Pomian (64. Grudziński), Luksys (81. Omilianowicz), Sołowiej, Tarnowski – Tuttas, Drągowski
Żółte kartki: Dziedzic, Góralski – Widejko, Drągowski

Sędzia: Damian Skórka (Koszalin)

Widzów: ok. 600