Do sześciu płockich szkół trafiło nowoczesne wyposażenie pracowni, które w kwocie 200 tys. zł sfinansował Orlen. W piątek w Małachowiance odbył się pokaz eksperymentów fizycznych z użyciem nowego sprzętu.
Placówki, do których trafił nowy sprzęt to: Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Małachowskiego, Liceum Ogólnokształcące im. Marii Dąbrowskiej, Zespół Szkół Budowlanych nr 1 w Płocku, Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej – Curie, IV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. Bolesława Krzywoustego w Płocku w zespole Szkół nr 1, Zespół Szkół Usług i Przedsiębiorczości im. Abpa A. J. Nowowiejskiego w Płocku. Środki z projektu szkoły przeznaczyły na aranżację, modernizację lub doposażenie szkolnych pracowni dydaktycznych.
Przy okazji pokazu sprzętu w Małachowiance, odbyła się też konferencja prasowa poświęcona projektowi. – W imieniu społeczności szkoły dziękuję za pomysł na projekt i jego realizację. Nauczanie poprzez działanie przynosi lepsze efekty, a nowe sprzęty pozwolą przeprowadzać więcej doświadczeń – mówiła Katarzyna Góralska, dyrektor szkoły. Do liceum im. Małachowskiego trafił m.in. teleskop słoneczny, który pozwoli na obserwowanie wyładowań na Słońcu.
– PKN Orlen angażuje się w inicjatywy na rzecz mieszkańców Płocka. Jesteśmy odpowiedzialnym i aktywnym sąsiadem, członkiem lokalnej społeczności. Dużą wagę przykładamy do edukacji dzieci i młodzieży. Stąd decyzja o zakupie nowoczesnego sprzętu dydaktycznego dla sześciu płockich szkół ponadgimnazjalnych – mówił z kolei Zbigniew Leszczyński, członek zarządu ds. Rozwoju.
Głos zabrał także dyrektor ratuszowego Wydziału Edukacji i Kultury – Marek Bębenista, przypominał, że w Płocku funkcjonuje ponad 60 placówek oświatowych. Na ich funkcjonowanie miasto przeznacza jedną trzecią budżetu, czyli ponad 300 milionów złotych rocznie. – Duża część pieniędzy jest przeznaczana na doposażanie i unowocześnianie szkolnych pracowni. Dlatego każdą pomoc z zewnątrz przyjmujemy z wdzięcznością.
Źródło: UMP/PKN Orlen
Fot: UMP.