To będzie ekstremalny maraton

image_pdfimage_print

Nowy obraz

Mieszkający na co dzień nieopodal Płocka Janusz Radgowski ma na swoim koncie wyprawy z Krakowa do Sopotu i z Watykanu do Wadowic. W 2016 roku chce pokonać liczącą ponad pięć tysięcy kilometrów trasę przez Stany Zjednoczone, wiodącą z wybrzeża Pacyfiku nad Atlantyk.

 

Od ponad sześciu lat żyje dzięki przeszczepionej nerce. Porusza się na wózku inwalidzkim. Nigdy jednak nie narzeka na swój ciężki los. Wręcz przeciwnie. Jest niepełnosprawnym maratończykiem, który docenia życie i chce pomagać innym. Przede wszystkim dzieciom. W maju 2014 roku ruszył z Krakowa, aby po dwóch tygodniach dotrzeć do Sopotu. Pieniądze zebrane podczas wyprawy  „Zdobędę Swój Mount Everest. Na wózku przez Polskę” przeznaczył na leczenie i rehabilitację Cezarego Olbińskiego.

W rocznicę śmierci papieża Jana Pawła II, 2 kwietnia ruszył w trasę wiodącą z Watykanu do rodzinnego miasta Karola Wojtyły – Wadowic. Do celu dotarł 11 maja. Tym razem pieniądze zebrane dzięki wyprawie „Każdy Ma Swój Mount Everest” zasiliły konto Klaudii Kamińskiej walczącej z neuroblasdomą typu IV.

Tym razem Janusz Radgowski zdecydował się na absolutnie ekstremalne wyzwanie – chce na aktywnym wózku inwalidzkim pokonać trasę łączącą Seatle z nad Pacyfikiem z Lewes leżącym na wybrzeżu Atlantyku. Trasa liczy ponad 5 tysięcy kilometrów. I tym razem Janusz postanowił połączyć swoją ekstremalną jazdę ze zbieraniem funduszy dla chorego dziecka. Tym razem będzie to Zuzia, która przyszła na świat z zespołem wad wrodzonych.

– Moje przedsięwzięcie jest wyczynem sportowym na skalę globalną. Swoją postawą niosę w świat ideę Fair Play. W czasie tej wyprawy będę przełamywał bariery fizyczne i wewnętrzne zahamowania. Celem wyprawy jest pomoc w leczeniu i rehabilitacji chorego dziecka – tłumaczy Janusz Radgowski. – Mam nadzieję, że zechcecie Państwo wesprzeć tę wyprawę, a tym samym Zuzię w powrocie do zdrowia. Poszukuję osób, firm i instytucji, które zechciałyby sponsorować lub w jakikolwiek sposób wspomóc mój supermaraton.

Wszystkie osoby prywatne i instytucje, które chciałyby pomóc Januszowi Radgowskiemu w jego eskapadzie, mogą się z nim kontaktować telefonicznie pod numerem 601 718 200 lub elektronicznie pod mailem janusz.rsport@op.pl. Patronat medialny nad wyprawą Janusza Radgowskiego przez Stany Zjednoczone objęła nasza redakcja.