Medale z wody wyłowione

image_pdfimage_print

Jedenaście płockich osad wystartowało w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Ełku. Tylko jedna z nich nie zdołała wywalczyć miejsca na podium.

 

Młodzi płocczanie wrócili do domu z trzema medalami złotymi, trzema srebrnymi i czterema brązowymi. Po złoto sięgnęli Mateusz Łęgowik i Miłosz Ziemkiewicz w dwójkach podwójnych chłopców, Samanta Kopcińska, Wiktoria Diwota, Oliwia Nowakowska, Justyna Leśkiewicz i sternik Jakub Opasiński w czwórce ze sternikiem dziewcząt oraz Samanta Kopcińska, Wiktoria Dziwota, Adrianna Wolak i Justyna Leśkiewicz w czwórce pojedynczej dziewcząt.

Aleksandra Marcinkowska i Justyna Bentlewska sięgnęły po srebro w dwójce pojedynczej dziewcząt. W czwórce pojedynczej chłopców na drugim miejscu linię mety minęli Mateusz Łęgowik, Eryk Ciesielski, Miłosz Kalota i Miłosz Ziemkiewicz. Po srebrny medal popłynęła też skiffistka Oliwia Nowakowska.

Krystian Dragan, Filip Pędzierski, Filip Ochenkowski, Igor Skowyrski  oraz sternik Sebastian Rutkowski zajęli miejsce na najniższym stopniu podium w rywalizacji czwórek ze sternikiem chłopców. W tej samej konkurencji dziewcząt po brąz sięgnęły Oliwia Rogoda, Adrianna Wolak, Oliwia Krużmanowska, Weronika Zawadzka oraz sterniczka Paulina Gołębiewska. Ostatni z krążków dla Płocka wywalczyła czwórka bez sternika chłopców: Krystian Dragan, Filip Pędzierski, Filip Ochenkowski i Olgierd Budnicki.

Płockie Towarzystwo Wioślarskie zdecydowanie wygrało punktację klubową, wyprzedzając WTW Warszawa i Sokoła Ostrołęka.