Szkoła jak z marzeń

image_pdfimage_print

W nowo wybudowanej szkole uczniowie zaczęli naukę 1 września. Ale uroczyste otwarcie obiektu społeczność szkolna świętowała dopiero wczoraj. Mowa o Zespole Szkół Ogólnokształcących Specjalnych nr 7 w Płocku przy ulicy Słonecznej na tzw. Cholerce.

 

– Jestem pewien, że tu będzie wam dużo łatwiej doskonalić swoje umiejętności i rozwijać talenty – mówił  do uczniów prezydent Płocka. Jest to pierwsza tego typu placówka w naszym mieście. Od samego początku było w planach, że będzie to budynek nowoczesny i bezpieczny dla jego użytkowników-dzieci i młodzież o różnym stopniu niepełnosprawności.

Z zewnątrz budynek wygląda niezwykle okazale i kolorowo, w wewnątrz jest bardzo nowoczesny. Powierzchnia użytkowa obiektu to ponad 3 tys metrów kwadratowych. Na parterze zlokalizowano dziewięć klasopracowni szkoły podstawowej, sześć klas gimnazjalnych, gabinety terapeutyczne i rehabilitacyjne oraz salę gimnastyczną. Budynek w części jest dwukondygnacyjny ale tam znajdują się pomieszczenia administracyjne i techniczne. Teren wokół szkoły też jest wykorzystany do ostatniego metra. Znajduje się na nim patio, garaż, boisko wielofunkcyjne oraz okazały parking.

Szkoła jeszcze pachnie nowością. W nowym budynku uczniowie i nauczyciele 1 września rozpoczęli rok szkolny. Wczoraj miało miejsce uroczyste przecięcie wstęgi.

 – Dzisiejszy dzień zapisze się się nie tylko w kronice szkoły, ale także w kronice miasta, bo jest to pierwsza placówka wybudowana od podstaw na potrzeby dzieci ze specjalnymi potrzebami-mówiła na uroczystości wzruszona dyrektor szkoły Sylwia Kaczkowska. Z kolei w imieniu rodziców dzieci głos zabrała przewodnicząca Rady Rodziców Edyta Augustowska, która dziękowała prezydentowi. – Powstało bezpieczne i przyjazne miejsce, w którym naszym dzieciom będzie dużo łatwiej pokonać własne lęki-mówiła Augustowska. Na zakończenie uroczystości był wspaniały tort oraz występy artystyczne.