Poseł do prezydenta: Pędzel w prezencie, bo robota czeka

W dość nietypowym jak na Prawo i Sprawiedliwość miejscu, bo przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 im. Księdza Jana Twardowskiego w Płocku, odbyła się konferencja prasowa.

 

Dlaczego akurat tam? – Prezydent obiecał, że zostanie przeprowadzony remont elewacji tego budynku. Do tej pory nic nie zostało zrobione w tym kierunku – wprowadził dziennikarzy w temat Marek Opioła, poseł PiS.

Wioletta Kulpa, szefowa płockiego PiS, krótko opowiedziała o historii, która doprowadziła do spotkania z dziennikarzami na początku roku szkolnego. – W ubiegłym roku społeczność szkolna złożyła wniosek do Budżetu Obywatelskiego o termomodernizaję tego budynku. Został on zaakceptowany pozytywnie. Natomiast pan prezydent mówił w 2014, że zostanie on wprowadzony do budżetu miasta Płocka. Przyjmując projekt budżetu na rok 2015, nie mieliśmy wpisanego tego w budżecie miasta Płocka – tłumaczyła.  – Radni PiS, na styczniowej sesji rady miasta złożyli  wniosek o termomodernizację tego budynku, który został odrzucony. Ponownie do tematu wrócili w lutym tego roku. Prezydent powiedział, że pomyśli. Radni PiS wystąpili także z wnioskiem o zamontowanie windy w szkole, w której uczą się dzieci niepełnosprawne ruchowo. Gdyby budynek posiadał windę, dzieci te mogłyby korzystać ze wszystkich pięter.

W maju, podczas obchodów jubileuszu Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1, prezydent Nowakowski obiecywał społeczności szkolnej remont elewacji. W czerwcu zapewniał, że zostanie on ukończony przed końcem roku 2015. Niestety, przez wakacje nie zostało zrobione nic. – Mamy koniec kwartału i nie widzimy żeby jakiekolwiek prace zostały wykonane –  mówiła Wioletta Kulpa.

Poseł Marek Opioła potwierdził słowa radnej. – Ostatni remont tej szkoły został przeprowadzony latach 70. poprzedniego stulecia. Dlatego budynek wygląda tak a nie inaczej – mówił, wskazując siedzibę SOSW nr 1. –  Dzięki termomodernizaji można w sezonie grzewczym zaoszczędzić sporo pieniędzy. Takie inwestycje zwracają się bardzo szybko. Trzeba dotrzymywać słowa, które wypowiedziało się tutaj 28 maja.

Na ręce prezydenta Płocka ma wpłynąć pismo, które wystosował do niego Marek Opioła (wręczył je również dziennikarzom). Oprócz pisma poseł wyjął z kieszeni także… pędzel, aby prezydent w końcu wziął się do roboty.

Dodajmy tylko, że cały koszt przedsięwzięcia, łącznie z projektem, kosztowałby miasto 540 tys. zł. W tę kwotę nie jest wliczony koszt wind. Jak się okazuje, został już wyłoniony wykonawca robót, ale w budżecie miasta nie ma poprawki, która uwzględniałaby fundusze na remont budynku. W tej chwili w SOSW nr 1 znajduje się 28 oddziałów, w których uczy się 193 dzieci.

 

Lena Rowicka