Mustangi – nowa siła PLFA I?

Władze Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego zadecydowały, że mecz Mustangs Płock – Kraków Kings zainauguruje sezon 2014. I słusznie, bo spotkanie na bocznym boisku Wisły okazało się bardzo widowiskowe. A co najważniejsze, wygrane przez gospodarzy.

Zaczęło się od świetnej akcji biegowej Spencera Wooda. Amerykański rozgrywający przebiegł z piłką 20 jardów i po przyłożeniu zdobył pierwsze punkty nowego sezonu. Na początku drugiej kwarty nieznacznie krótszym biegiem popisał się Łukasz Pietrzak. Kolejne przyłożenie i kolejne punkty na koncie Mustangów.
Najbardziej efektowna w całym meczu była jednak akcja Gabriela Dunajewskiego, który najpierw doskonale spisał się w defensywie, a później ruszył z piłką do akcji powrotnej. Zaliczył 80 jardów biegu, zakończonego przyłożeniem. Mustangi prowadziły już 18:0. Ich przewaga mogłaby być jeszcze bardziej wyraźna, ale nie udało się wykorzystać żadnej z trzech prób podwyższenia.
Kraków Kings długo nie mogli przedrzeć się przez fantastycznie dysponowaną defensywę płocczan. Udało im się to dopiero w końcówce pierwszej połowy. Po świetnym podaniu Michała Dybowicza i akcji biegowej Daniela Gurbieli Królowie zdobyli wreszcie pierwsze punkty.
Druga połowa rozpoczęła się od 25-jardowego rajdu z piłką Marka Kamińskiego. Najlepszy zawodnik tego meczu zapisał na swoim koncie sześć punktów, dając Mustangom osiemnastopunktowe prowadzenie. W czwartej kwarcie Królowie zdołali zdobyć jeszcze osiem oczek, ale odwrócić losów pojedynku nie byli już w stanie.
Mustangi w pierwszym meczu nowego sezonu wyraźnie i w pełni zasłużenie pokonały zespół uważany za jednego z dwóch – obok Białystok Lowlanders – faworytów do walki o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej PLFA. Płocczanie udowodnili tym samym, że nie przespali przerwy w rozgrywkach. Zmiany w składzie okazały się trafione. Podobnie jak korekty w taktyce, która nie opiera się już wyłącznie na silnej grze w defensywie, ale również na zróżnicowanych akcjach biegowych w ataku.
Mustangs Płock – Kraków Kings 24:14 (6:0, 12:6, 6:0, 0:8)
I kwarta
6:0 przyłożenie Spencera Wooda po 20-jardowej akcji biegowej
II kwarta
12:0 przyłożenie Łukasza Pietrzaka po 17-jardowej akcji biegowej
18:0 przyłożenie Gabriela Dunajewskiego po 80-jardowej akcji powrotnej po przechwycie
18:6 przyłożenie Daniela Gurbiela po 5-jardowej akcji po podaniu Michała Dybowicz