Porażka w Ząbkach. Już trzecia tej wiosny

Do czwartego miejsca w tabeli pierwszej ligi Wisła traci tylko cztery oczka. Ale nad pierwszym pod kreską ma zaledwie osiem punktów przewagi. A tabela pierwszej ligi robi się coraz bardziej płaska.

Płocczanie dość szybko zdołali narzucić miejscowym swoje warunki gry. A to zaowocowało dwoma idealnymi okazjami, w jakich znalazł się Paweł Kaczmarek. Niestety, najpierw trafił w poprzeczkę, a później w sytuacji sam na sam musiał uznać wyższość bramkarza z Ząbek.
Wisła wciąż jednak posiadała dość wyraźną przewagę. Mogło się więc wydawać, że prędzej czy później jeden z płockich graczy musi wpisać się na listę strzelców.
I tak się faktycznie stało, ale powody do radości mieli zawodnicy i kibice Dolcanu. Gospodarze egzekwowali rzut rożny, a usiłujący interweniować Paweł Magdoń skierował piłkę do własnej bramki. Kilka minut później było już 2:0, bo Rafał Grzelak strzelił z około 30 metrów, a Seweryn Kiełpin nie zdołał sięgnąć piłki.
Druga połowa niewiele różniła się od pierwszej. Wisła atakowała od pierwszego gwizdka sędziego, ale miejscowi pokazali, że doskonale wiedzą, na czym polega gra defensywna. Ząbkowianie grali niezwykle uważnie pod własną bramką, jednocześnie czekając na okazję do kontry. Jedna z takich ofensywnych akcji Dolcanu została powstrzymana faulem przez Bartłomieja Sielewskiego.  A że wcześniej był on już ukarany żółtą kartką, sędzia zmuszony był usunąć go z boiska.
Osłabiona Wisła zdołała w końcu zdobyć kontaktowego gola. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry sędzie podyktował rzut karny dla płocczan, skutecznie egzekwowany przez Filipa Burkhardta. Niestety, ostatnie słowo należało do gospodarzy, którzy tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego ustalili wynik meczu na 3:1.

Dolcan Ząbki – Wisła Płock 3:1 (2:0)
Bramki: Magdoń (sam. 32.), Grzelak (39.) i 3:1 – Piesio (90.+3) dla Dolcanu oraz Burkhardt (90. – k) dla Wisły
Dolcan: Rafał Leszczyński – Mateusz Długołęcki, Piotr Klepczarek, Rafał Grzelak – Łukasz Sierpina, Adrian Łuszkiewicz, Szymon Matuszek, Damian Jakubik (88′ Tomasz Prejs), Grzegorz Piesio – Bartosz Wiśniewski (68′ Bartosz Osoliński), Paweł Tarnowski (70′ Kamil Mazek).
Wisła: Seweryn Kiełpin – Cezary Stefańczyk, Paweł Magdoń, Bartłomiej Sielewski, Fabian Hiszpański (69′ Łukasz Kacprzyski) – Krzysztof Janus, Piotr Wlazło, Jacek Góralski (57′ Marcin Krzywicki), Filip Burkhardt – Paweł Kaczmarek, Łukasz Sekulski (82′ Albert Taar).
Żółte kartki: Długołęcki, Wiśniewski, Leszczyński (Dolcan) oraz Góralski, Krzywicki Sielewski (Wisła Płock)
Czerwona kartka: Sielewski (75.) – Wisła