Gorenje z Luką Dobelšekiem w składzie mistrzem Słowenii!

Gorenje Velenje zapewniło sobie w ostatni weekend mistrzostwo Słowenii. Aktualny klub byłego zawodnika Orlen Wisły, Luki Dobelšeka wygrał ligowe spotkanie z MRK Krka 41:20, podczas gdy RK Cimos Koper zremisował w wyjazdowym meczu z Celje Pivovarna Laško 26:26. Takie rozstrzygnięcia dały Gorenje tytuł mistrzów Słowenii.

Gorenje nie miało żadnych problemów z pokonaniem swoich rywali i już do przerwy prowadziło aż 22:6. Druga połowa była już tylko formalnością i ostatecznie to podopieczni Frediego Radojkovicia pokonali rywali 41:20. To już 17 tytuł mistrzów Słowenii w wykonaniu Gorenje. Są pod tym względem niekwestionowanymi liderami.

MRK Krka – Gorenje Velenje 20:41 (6:22)

Krka: Vrbinc, Štangelj, Grubar, Jurečič 3, Leban, Lavrič 3, Didovič, Okleščen, Erčulj 1 (1), Fink 1, Maričič 1, Svetelšek 7, Jakše 1, Cvikl 1, Furdi 1, Klobčar 1
Gorenje: Gajić, Taletovič, Brglez, Poznič 4, Melić 3 (1), Medved, Bezjak 3, Pucelj 1, Dolenec 6 (2), Cingesar, Cehte 5, Miklavčič 3, Gaber 2, Golčar, Dobelšek, Gams 2, Cingesar 4, Dujmović 5
Kary: Krka – 6min; Gorenje – 4min