Mustangi poradzą sobie z Królami?

image_pdfimage_print

Władze Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego zadecydowały, że tegoroczny sezon PLFA zainauguruje mecz Mustangs Płock – Kraków Kings, który zostanie rozegrany na bocznym boisku Wisły w sobotę 29 marca o 15.30.

Płocczanie sprawdzali swoją formę, grając z Warsaw Crusaders. Mustangi wygrały 14:0, a o wyniku decydowały akcje biegowe Sławomira Subocza i Jakuba Seweryna oraz podwyższenia Daniela Bałdygi. Mustangi zdominowały swoich przeciwników przede wszystkim dzięki doskonałej grze defensywnej. Zespół z Warszawy miał ogromne problemy zarówno w grze rzutowej, jak i biegowej.
Mustangi od lat znane są przede wszystkim z tego, że nastawiają się na bardzo fizyczną grę. Niemal dokładnie tak samo grają krakowscy Królowie. Na czym więc ma polegać przewaga gospodarzy? Przede wszystkim na perfekcyjnym przygotowaniu taktycznym do meczu. Każda zagrywka Kraków Kings została dokładnie rozrysowana i przeanalizowana przez sztab szkoleniowy płockiej ekipy. Nowa taktyka ofensywna połączona z mocną defensywą mają do minimum ograniczyć poczynania zespołu z Krakowa i przynieść gospodarzom zdobycze punktowe.