Schetynówka w centrum Płocka

image_pdfimage_print

Około sześciu milionów złotych kosztowała będzie zaplanowana na 2015 rok przebudowa ulicy Kazimierza Wielkiego. Połowa tej kwoty pochodzić będzie z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych (Etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój).

Czwarta z płockich „Schetynówek” to jedna z 60 dróg na Mazowszu, które decyzją ministra administracji i cyfryzacji mogą liczyć na dotacje o łącznej wartości 96,5 miliona złotych. Dzięki temu możliwe będzie zmodernizowanie dróg o długości ponad 185 kilometrów.

Projekt zakłada przebudowę niespełna 1,5-kilometrowego odcinka ulicy Kazimierza Wielkiego od skrzyżowania z ulicą Jasną do ulicy Okrzei. W planach jest zarówno przebudowa asfaltowej nawierzchni jezdni, jak i chodników po jej obu stronach. Wzdłuż ulicy powstać ma dwukierunkowa ścieżka rowerowa o szerokości dwóch metrów.

Plan modernizacji ulicy Kazimierza Wielkiego przewiduje przebudowę kanalizacji deszczowej oraz oświetlenia ulicznego wraz z przyłączami zasilającymi. Po zakończeniu prac zmianie ulegnie organizacja ruchu na ulicy Kazimierza Wielkiego. Drogowcy zapowiadają, że po przebudowanie drogi kłopoty z zalewaniem jezdni powinny odejść do przeszłości.