Prawie 100 zawodników wzięło udział w „Biegu Europejskim”

image_pdfimage_print
Od rana w Parku na Tumach za Katedrą rozgrzewali się biegacze. Powód – „Bieg Europejski”. Zawody były jednocześnie częścią Pikniku Europejskiego oraz pierwszą imprezą z wiosennej edycji ogólnopolskiej akcji „Polska Biega”.

 

Na starcie biegu dla dzieci na dystansie 400 metrów stanęło dwadzieścioro dzieci w wieku od 1 roku i 7 miesięcy do 12 lat. Niektóre maluchy biegły same, mniejsze pokonały dystans z rodzicami.

Zaraz po najmłodszych na linii startu zgromadziło się ponad siedemdziesięciu biegaczy, w tym jeden na wózku. Mieliśmy także gościa z zagranicy, dokładnie z miasta partnerskiego Darmstadt. Uczestnicy pobiegli malowniczą trasą wzdłuż Wzgórza Tumskiego aż do samego Domu Technika, gdzie usytuowany był nawrót.  Już po 13 minutach na mecie zameldował się pierwszy zawodnik, a za nim kolejni biegacze. Wszyscy na metę dotarli z uśmiechem na twarzy i w bardzo dobrej formie.

Wszyscy młodzi i dorośli sportowcy otrzymali na mecie dyplomy, wodę i batoniki musli. Najmłodsza, najmłodszy, najstarsza i najstarszy zawodnik otrzymali słodkie upominiki oraz bilety na Ciuchcię Tumską.

Organizatorami lokalnymi „Biegu Europejskiego” w ramach „Pikniku Europejskiego” był Wydział Sportu i Rekreacji oraz Miejski Zespół Obiektów Sportowych.