Jutrzenka postawiła się Pogoni

Piłkarki ręczne Jutrzenki Płock przegrały batalię o ćwierćfinał pucharu Polski, jednak nie oddały meczu z drużyną z Superligi bez walki.

Choć wynik 22:36 może mówić zdecydowanie co innego, to Jutrzenka postawiła się piątej drużynie PGNiG Superligi. Zawodniczki Jarosława Stawickiego nie przestraszyły się, że na przeciw nich stanęły piłkarki zajmujące niedawno czwarte miejsce na mistrzostwach świata w Serbii. Do przerwy płocczanki przegrywały tylko trzema bramkami (14:17). Niestety początek drugiej połowy był zabójczy dla naszych zawodniczek. Pogoń odskoczyła na osiem goli i bardzo ciężko było już cokolwiek zrobić. Mimo to Jutrzenka walczyła do samego końca przegrywając ostatecznie z dużo silniejszym rywalem 22:36.

MMKS Jutrzenka Płock – Pogoń Baltica Szczecin 22:36 (14:17)

Jutrzenka: Dobrowolska, Obrębalska, Pietrzak – Waszkiewicz 4, Mokrzka 5, Charzyńska 3, Gieras 1, Rędzińska 3, Borysławska 5, Krysiak 1, Jasińska, Dyszkiewicz

Pogoń: Pączek, Szynderska 1 – Stachowska 3, Królikowska 2, Cebula 2, Agova 2, Duran 1, Yashchuk 4, Huczko 6, Piontke 1, Fornalik 7, Jakubowska 3, Głowińska 3, Szulc 1