Taką Polskę chcemy oglądać! Szwecja rozgromiona!

Reprezentacja Polski pewnie pokonała Szwecję na mistrzostwach Europy w Danii 35:25. Dobre spotkanie zagrali zawodnicy Orlen Wisły.

O Mariuszu Jurkiewiczu można tylko napisać, że zagrał spotkanie na swoim poziomie na tych mistrzostwach. “Kaczka” zdobył trzy gole na cztery rzuty, do tego wykonał wielką pracę w szeregach defensywy biało-czerwonych.

Kamil Syprzak wszedł na ostatnie piętnaście minut, ale kiedy już był na boisku, zagrał bardzo dobrze. Dostał trzy podania od kolegów i wszystkie zamienił na bramki.

Mecz ze Szwecją był specjlany dla Adama Wiśniewskiego, którzy rozgrywał w reprezentacji swoje setne spotkanie. “Gadżet” choć rozpoczął spotkanie na ławce rezerwowych to już po pierwszych dziesięciu minutach pojawił się na parkiecie. Zdobył trzy gole na pięć rzutów, choć dwa razy próbował w sytuacjach kiedy podopieczni Michaela Bieglera musieli rzucać ze względu na sygnalizację gry pasywnej.

Polska – Szwecja 35:25