Nowy żłobek – tłumów nie widać

image_pdfimage_print

Ponad tydzień temu ruszyła rekrutacja do nowo otwartego żłobka, który już 3 lutego przyjmie pod swój dach 84 dzieci. Postanowiliśmy sprawdzić jak dużym zainteresowaniem rodziców cieszy się nowa placówka.

Podania o przyjęcie dziecka do Żłobka Miejskiego nr 2, mieszczącego się na Podolszycach Północ, można składać od 13 stycznia. Opieka nad maluchami w wieku od ukończenia 20 tygodnia rozpocznie się w poniedziałek 3 lutego. Nowo oddana placówka to jeden z zaledwie czterech żłobków, jakie funkcjonują w Płocku. Ponadto miasto prowadzi nadzór nad trzema klubami dziecięcymi. Nowy żłobek przyjmie 84 dzieci. Czy zapotrzebowanie płocczan jest większe? Okazuje się, że do tej pory wpłynęło 108 podań. Jak jednak dowiedzieliśmy się w biurze prasowym urzędu miasta, niektórzy rodzice zaznaczyli na karcie zgłoszenia, iż miejsca w żłobku dla swojej pociechy potrzebują jeszcze nie w tym momencie, ale na przykład od kwietnia czy czerwca. – Termin jest uzależniony od zakończenia urlopu macierzyńskiego bądź wychowawczego – informuje Małgorzata Pawlusińska.

Jak dowiedzieliśmy się w urzędzie miasta, rekrutacja do żłobka trwa cały rok. Najwięcej miejsc zwalnia się jednak we wrześniu, gdy najstarsze dzieci przechodzą do przedszkola.  

Wyniki pierwszej rekrutacji do nowo otwartej placówki mają być znane w piątek.

Więcej na temat zasad rekrutacji w artykule Żłobek zacznie działać za miesiąc