Dworzec dostępny dla bezdomnych

image_pdfimage_print

W najbliższych dniach temperatura może spaść nawet do 18 stopni poniżej zera. Wobec tego, podobnie jak w roku ubiegłym osoby bezdomne znajdą schronienie w budynku dworca PKP.

Jak informuje Hubert Woźniak z zespołu prasowego urzędu miasta, prezydent Płocka Andrzej Nowakowski zdecydował udostępnić budynek dworca PKP przy ul. Dworcowej 46 osobom bezdomnym w celu umożliwienia schronienia przed niskimi temperaturami. Dworzec będzie otwarty dla wszystkich osób bezdomnych przez całą dobę od dziś do odwołania.

– Decyzja została podjęta ze względu na prognozowane na najbliższe dni warunki atmosferyczne, które mogą zagrażać życiu osób bezdomnych – mówi Hubert Woźniak. Temperatura w czwartek oraz w piątek nad ranem może bowiem spaść nawet do 18 stopni poniżej zera. Nad bezpieczeństwem na terenie dworca będzie czuwała Straż Miejska.

Ponadto prezydent Andrzej Nowakowski zwraca się do mieszkańców Płocka z apelem, aby w przypadku posiadania informacji na temat osób bezdomnych zamieszkujących na terenie miasta w miejscach, w których będą narażone na zamarznięcie, interweniować w Straży Miejskiej pod numerami telefonów 986 lub 24 366 03 10 oraz w Miejskim Centrum Zarządzania Kryzysowego pod numerem 237 15 70.