Blogujące mamy łączcie się

image_pdfimage_print

– Takie spotkanie może być świetnym sposobem, by wzajemnie się poznać oraz wymienić doświadczeniami – mówi Wioleta Skawińska o pierwszym w Płocku spotkaniu mam blogerek.

W Płocku po raz pierwszy spotkają się mamy, które prowadzą blogi parentingowe, czyli poświęcone tematyce związanej z macierzyństwem czy wychowywaniem dzieci. To za sprawą dwóch mam blogerek, które wpadły na pomysł, by za przykładem innych miast zorganizować u nas mały zjazd kobiet takich jak one. Mały tylko za pierwszym razem, bo jak mówią pomysłodawczynie, latem zorganizują większy!

 

– Gdy po raz pierwszy zobaczyłam informację o spotkaniu mam blogerek w innym mieście pomyślałam, że ktoś powinien zorganizować coś takiego u nas, bo w końcu Płock to naprawdę piękne i warte zobaczenia miasto. Ponadto ku mojemu zdziwieniu jest tu kilka blogujących mam – mówi Joanna Adamkiewicz, pomysłodawczyni tego wydarzenia, która swój internetowy pamiętnik – www.zuzulenka.pl – prowadzi od dwóch lat. Skąd taki adres strony? Joanna Adamkiewicz jest mamą Zuzi i Lenki. Organizacji tego wydarzenia blogerka podjęła się wspólnie z Wioletą Skawińską – mamą Alicji czyli pieszczotliwie Lusi, która również jest autorką parentingowego pamiętnika – http://mamailusia.blogspot.com/. – Coraz więcej płockich mam bloguje, dlatego uznałam, że takie spotkanie może być świetnym sposobem, by wzajemnie się poznać oraz wymienić doświadczeniami – mówi o pomyśle koleżanki Wioleta Skawińska. Co ciekawe, panie poznały się właśnie przez swoje blogi, na które zwróciły uwagę ze względu na łączącą je tematykę.  

 

Spotkanie blogujących mam odbędzie się 1 marca w restauracji Estera. Kto może wziąć w nim udział? Uczestnikiem spotkania może zostać każda mama blogerka, która prowadzi bloga typowo parentingowego przynajmniej od 3 miesięcy i regularnie się na nim udziela. Spotkanie jest przewidziane na 15 osób – łącznie z organizatorkami. – Zgłosiło się już kilka blogujących mam nie tylko z Płocka, ale też z okolic Warszawy jak również innych odległych miast. Lista nadal nie jest zapełniona, czekamy na kolejne zgłoszenia – mówi Joanna Adamkiewicz. Warto się pospieszyć, gdyż liczy się kolejność zgłoszeń, a jak mówią blogujące mamy „będzie się działo!”.

 

Jak dodają organizatorki, sponsor wydarzenia – Studio Urody Nantes-Płock przygotowało niespodzianki dla uczestniczek. Ponadto podczas spotkania odbędzie się krótki warsztat jak dbać o siebie stosując bezpieczne kosmetyki do makijażu i wyglądać zjawiskowo oraz jak podkreślić urodę biustu prawidłowym doborem biustonosza.

 

Doświadczone blogerki założyły stronę internetową, na której można znaleźć wszystkie informacje dotyczące spotkania. – http://spotkaniemamblogerekplock.blogspot.com/