Płocczanki za słabe na wicelidera

W środę zawodniczki płockiego Mon-Polu przegrały we własnej hali z wiceliderem ligi AZS UMCS Lublin 55:73.

Niestety nasze zawodniczki zagrały tylko jedną dobrą kwartę i to była ostatnia część meczu kiedy wynik był już praktycznie rozstrzygnięty. Pierwsza kwarta zakończyła się aż 11 punktową stratą (7:18). Druga to przegrana Mon-Polu ośmioma punktami (20:28). To oznaczało, że przed drugą połową spotkania płocczanki przegrywały 27:46. Trzecia kwarta to również przegrana 11:16, więc przewaga rywalek tylko się zwiększała. Dopiero w ostatniej części meczu nasze zawodniczki były w stanie wygrać (17:11), jednak to było za mało, aby myśleć o korzystnym rezultacie. Ostatecznie Mon-Pol przegrał we własnej hali 55:73.

Mon-Pol Płock – AZS UMCS Lublin 55:73 (7:18, 20:28, 11:16, 17:11)

Płock: Pytlarczyk 16, Janas 15, Sikorska 11, Ostrowska 9, Kutycka 2 oraz Trzeciak 2, Moszak, Gruchot, Iwan, Gawska

Lublin: Kotonowicz 19, Antczak 11, Stanek 10, Furdak 10, Witkoś 1 oraz Głocka 12, Skrzecz 4, Grygiel 3, Buksińska 2, Poleszak 1, Smoleń, Łodygowska