Mistrz Świata w Orlen Arenie

image_pdfimage_print

Artur Szalpuk i Maciej Olenderek byli gośćmi i zarazem pomocnikami Marcina Możdżonka podczas siatkarskiego treningu w Orlen Arenie przeznaczonego dla dzieci w wieku 9-13.

Cieszę się, że mogę już po raz trzeci być w Płocku. Nie mówię tego, by kokietować gospodarzy, ale dlatego, że bardzo lubię to miasto, mam w nim wielu krewnych i mnóstwo znajomych – mówił w Orlen Arenie Marcin Możdżonek.

Treningi Siatkarskie z Marcinem Możdżonkiem organizowane są już po raz czwarty. W 2012 roku ówczesny kapitan reprezentacji Polski postanowił – wraz z Fundacją Citius Alotius Fortius – zarazić dzieci w wieku 9-13 lat miłością do uprawianej przez siebie dyscypliny.

Nasze treningi w Płocku cieszą się gigantycznym zaintresowaniem. Cieszę się, że w mieście kochającym przede wszystkim piłkę ręczną, jest także wielu miłośników siatkówki – nie ukrywa Michał Kucharski, prezes Fundacji Citius Altius Fortius. – W obecnych czasach, gdy dzieci i młodzież tak wiele czasu spędzają przy komputerach, każdy sposób zachęcenia ich do aktywności fizycznej jest bezcenny.

Uczestnicy zajęć podzieleni zostali na cztery grupy. Wszyscy rozpoczęli rozgrzewką, po której nadszedł czas właściwych ćwiczeń. Młodzi adepci siatkówki szlifowali serwis, odbicie dolne i górne oraz blok.

Marcin Możdżonek, Artur Szalpuk i Maciej Olenderek wytypowali (przy pomocy pomagających im nauczycieli wychowania fizycznego z naszego miasta) dzieci ćwiczące z największym zaangażowaniem do wzięcia udziału w meczu będącym podsumowaniem zajęć.

Kto nie „załapał się” do składu jednej z drużyn, mógł uczestniczyć w konkursach i zabawach. Po meczu była okazja, aby zrobić sobie zdjęcia z zawodnikami oraz poprosić ich o autografy.