Recyclingowa plastyka

image_pdfimage_print

Jak stworzyć dzieło plastyczne z materiałów recyklingowych? Na to pytanie odpowie trener prowadzący zajęcia „Gospodarka odpadami w mojej gminie” będące jedną z części Ekowarsztatów plastycznych dla młodzieży gimnazjalnej z Pojezierza Gostynińskiego. Zajęcia organizowane przez Stowarzyszenie Gmin Turystycznych Pojezierza Gostynińskiego odbywać się będą od 8 do 12 sierpnia.

 

Projekt został przygotowany z myślą o uczniach gimnazjów z terenu działania SGTPG –Gostynina i Płocka, gmin Gostynin, Iłów, Łąck, Nowy Duninów, Sanniki, Słubice i Szczawin Kościelny oraz miasta i gminy Gąbin. Warsztaty zostały dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz wojewodę mazowieckiego.

Licząca 25 osób grupa weźmie udział w stacjonarnych zajęciach poświęconych gospodarowaniu odpadami, korzystaniu ze środków transportu i obszarom chronionym.

Uczestnicy zająć mają w planach wycieczkę do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Oprócz zwiedzania skansenu odbędą się również warsztaty malowania na szkle, będzie też wędrówka po  ścieżce edukacyjno-przyrodniczej.

Wielką atrakcją będzie zapewne wyjazd do Centrum Nauki Kopernik i Planetarium Niebo, gdzie w planach jest obejrzenie wszystkich wystaw stałych oraz Teatrów Wysokich Napięć i Robotycznego.