Teatr wybrał wiolonczelistki

image_pdfimage_print

Alicja Szydłowska1

Związana na co dzień z Płocką Orkiestrą Symfoniczną Martyna Kocik oraz uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej Alicja Szydłowska wygrały casting na wiolonczelistkę do spektaklu „Psie serce”.

 

Premiera „Psiego serca” zaplanowana jest na 30 sierpnia. Reżyserem spektaklu opartego na opowiadaniu Michaiła Bułchakowa, po raz pierwszy opublikowanym w ZSRR w 1987 roku, jest Krzysztof Prus.

Na casting zorganizowany przez Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego zgłosiło się kilka wiolonczelistek z różnych części Polski. Ostatecznie jednak wybrane zostały dwie mieszkające w Płocku. W spektaklu pojawiać się będą zamiennie.

Martyna Kocik jest absolwentką bydgoskiej Akademii Muzycznej. Od jedenastu lat pracuje jako wiolonczelistka Płockiej Orkiestry Symfonicznej. W Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I stopnia w Płocku prowadzi zajęcia z wiolonczeli. Współpracuje z Płocką Galerią Sztuki, Muzeum Mazowieckim, Galerią Sztuki Oficyna. – Dla mnie to możliwość sprawdzenia się w nowej roli – powiedziała nam Martyna Kocik.

Szesnastoletnia Alicja Szydłowska uczy się w Państwowej Szkole Muzycznej w Płocku w klasie wiolonczeli. Gra w kwartecie smyczkowym Bemolla. Zaczęła grę na wiolonczeli, gdy miała siedem lat. Z tym właśnie instrumentem chce związać swoją przyszłość. – Mam duże doświadczenie w grze w różnych zespołach. Zarówno klasycznych, jak i rozrywkowych. Świetnie czuję się na scenie – mówi Alicja Szydłowska. – Moim celem jest zdobywanie nowych doświadczeń, które pomogą mi w przyszłym muzycznym życiu. Każda okazja do pokazania swoich umiejętności sprawia mi wielką radość, a udział w spektaklu jest dla mnie wielkim zaszczytem oraz niesamowitym przeżyciem.