Wichary show! Wisła gromi Pogoń Szczecin!

To miał być mecz na szczycie, który będzie do końca trzymał kibiców w napięciu. Tymczasem nafciarze rozgromili trzecią w tabeli Gaz-System Pogoń Szczecin 33:21 (16:9).

Płocczanie od samego początku nie pozostawili złudzeń, kto zgarnie w tym spotkaniu dwa punkty. Już po 15 minutach prowadzili 8:2, a Marcin Wichary w bramce miał aż 80% skuteczności. Już wtedy w Orlen Arenie było wiadomo, że nafciarze to spotkanie wygrają, a kibice zaczynali zadawać pytania czy Pogoń rzuci choć 10 bramek w pierwszej połowie. Pytanie było o tyle celne, że rzeczywiście nawet to nie udało się szczecinianom w tym meczu, bo do przerwy Wisła prowadziła 16:9.

Druga połowa była tylko formalnością. Podopieczni Manolo Cadenasa podwyższyli jeszcze przewagę do 12 bramek i ostatecznie pokonali Gaz-System Pogoń Szczecin 33:21. Świetnie broniący w tym meczu Marcin Wichary zakończył swój występ około 50. minuty ze skutecznością 53%.

Warte zaznaczenia są dwie bramki młodego Mateusza Góralskiego, który po każdym trafieniu cieszył się jakby zdobył co najmniej mistrzostwo Polski.

Kolejne spotkanie nafciarze zagrają już we wtorek. Ich przeciwnikami w wyjazdowym meczu będzie SPR Stal Mielec. Zapraszamy na relację live audio z tego spotkania do Dziennika Płockiego.

Orlen Wisła Płock – Gaz-System Pogoń Szczecin 33:21 (16:9)
Orlen Wisła: Wichary, Sego – Kwiatkowski, Nenadić 5, Ghionea 8, Jurkiewicz 2, Syprzak 5, Lijewski 2, Nikcević 3, Toromanović 4, Wiśniewski 1, Kavas, Eklemović 1, Góralski 2
Pogoń: Andreev, Matkowki – Bruna, Wardziński 3, Shylovich 2, Gierak 2, Krupa 2, Marković, Konitz 4, Zydroń, 7 Jedziniak 1