Całujek wraca z wypożyczenia

Po kilkumiesięcznym wypożyczeniu do Gwardii Opole Łukasz Całujek wraca do Płocka. 21-letni lewy rozgrywający do nowego sezonu przygotowywać się ma z pierwszym zespołem. Jeśli jednak nie będzie spełniał pokładanych w nim nadziei, zostanie przeniesiony do pierwszoligowej Wisły II.

Chcemy, aby ten perspektywiczny gracz rozwijał swoje sportowe umiejętności pod okiem trenera Manolo Cadenasa – mówi prezes Robert Raczkowski. – Jeżeli Łukasz solidnie przepracuje okres przygotowawczy i nie będzie miał problemów z kontuzjami, może zaprezentować swoje niemałe umiejętności.

Łukasz Całujek trafił do Wisły w styczniu 2014 roku z ASPR-u Zawadzkie. Rozegrał w płockim zespole tylko jeden mecz w PGNiG Superlidze, zdobywając jednego gola. Sztab szkoleniowy płockiego klubu podjął decyzję o wypożyczeniu młodego gracza do Gwardii Opole. Łukasz zagrał w czternastu meczach pierwszej ligi, zdobywając 14 bramek. Największe atuty 21-letniego rozgrywającego to jego wzrost (202 centymetry) i motoryka. Nad resztą popracować będą musieli płoccy szkoleniowcy, z trenerem Manolo Cadenasem na czele.