Tuzin płockich medali w Pucharze Europy

Doskonale spisała się ekipa Punchera Płock w Pucharze Europy w Kickboxingu, który rozegrany został w Krynicy Zdrój. W imprezie wzięli udział przedstawiciele wszystkich kategorii wiekowych.

Impreza odbywała się na jednym ringu i czterech matach jednocześnie. W imprezie wzięło udział 727 zawodniczek i zawodników z 58 klubów Turcji, Ukrainy, Słowacji, Gruzji, Mołdawii, Czech, Czarnogóry, Bośni i Hercegowiny oraz Polski. W tym gronie znalazło się pięcioro dzieci, jeden kadet młodszy, trzech juniorów i trzech seniorów z LKS Puncher Płock. Zdobyli oni trzy złote medale, pięć srebrnych i cztery brązowe).

W kategorii dzieci złoty medal zdobył Alan Rokicki startujący w formule pointfighting w wadze – 37 kilogramów. Po brąz w rywalizacji kadetów młodszych w formule light contact sięgnął walczący w wadze – 52 kg Andrzej Bielicki.

Maciej Charkowski sięgnął po srebro w pointfightingu i brąz w light contakcie w wadze – 74 kg juniorów. W tej samej kategorii wiekowej Michał Kwiatkowski wywalczył brązowy medal w pointfightingu w wadze – 63 kg. Srebrny medal w pointfightingu w wadze – 79 wywalczył Jakub Jankowski.

Zdobywcą Pucharu Europy seniorów w pointfightingu oraz brązowym medalistą w light contakcie został Mariusz Dłużniewski, startujący w wadze + 94 kg. W tej samej kategorii wiekowej Damian Kurek zdobył srebro w pointfiinghtingu i brąz w light-contakcie w wadze – 79 kg.

Aż trzy medale stały się łupem Piotra Maślanki. Trener Punchera, wciąż będący czynnym zawodnikiem, sięgnął po złoto w pointfightingu w wadze – 79 kg, srebro w light contakcie w wadze – 79 kg oraz srebrny medal w full-contakcie w wadze – 75 kg.