Poznać swoje miasto

Dzieciaki lepiej poznają Płock dzięki pomocom naukowym, takim jak puzzle, krzyżówki czy łamigłówki, które wczoraj trafiły do przedszkoli i szkół podstawowych, w ramach projektu „Poznaję moje miasto”.

Wczoraj nauczyciele przedszkoli oraz szkół podstawowych bezpłatnie otrzymali pomoce naukowe, które będą służyły do prowadzenia zajęć na temat naszego miasta. – Dzieciaki się ucieszą, one naprawdę lubią zajęcia poświęcone Płockowi- mówili nauczyciele obecni na spotkaniu poświęconym promocji projektu, jakie odbyło się wczoraj w siedzibie Stowarzyszenia i Archiwum. Każdy z was otrzymał dziś zeszyt ze scenariuszami lekcji poświęconych naszemu miastu, dla uczniów karty pracy i puzzle z herbem Płocka, które będziecie mogli wykorzystać także w przyszłości- mówiła Agnieszka Wojciechowska, prezes Stowarzyszenia. To są tylko nasze propozycje, wskazówki, jak możecie wykorzystać te materiały w swojej pracy z dziećmi- mówiła pedagogom Maria Kuźniewska, autorka scenariuszy zajęć i kart pracy. Dzieci poprzez rebusy, łamigłówki, kolorowanki i krzyżówki dowiedzą się, z jakich zabytków słynie Płock, jakie są jego symbole, co warto zwiedzić, ale też, jacy sławni ludzie tu się urodzili. Materiały dydaktyczne były konsultowane i otrzymały pozytywną opinię Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Płocku.            

W ramach projektu Stowarzyszenie zaprosiło także wszystkie dzieci w wieku 6-9 lat do udziału w konkursie plastycznym „Płock moich marzeń – miasto w przyszłości”. Prace  w formacie A4, wykonane w dowolnej technice, można składać w siedzibie Stowarzyszenia do końca października. Rozstrzygniecie konkursu zaplanowane jest na połowę listopada, najlepsi otrzymają atrakcyjne nagrody.

Projekt „Poznaję moje miasto” Stowarzyszenie Przyjaciół Archiwum Państwowego w Płocku realizuje  w ramach VI edycji konkursu grantowego Fundacji „Fundusz Grantowy dla Płocka” finansowanego z darowizn PKN ORLEN S.A., Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. oraz grantu Levi Strauss Foundation.